Dnes je 22. 01. 2021 Svátek má Slavomír

Vozová technika - autopark

MB 1325 AF/4x4/ATEGO
CAS MB1325 AF/4x4/Atego

V tom samém čase shodou náhod přišla informace z GŘ o navýšení dotace na obnovu techniky a také dotaz, zda jsme schopni se podílet na realizaci nákupu v roce 2006. Musím připustit, že tato informace mé nadšení z nákupu CAS dost zkazila. Po zkušenostech v praxi jsem tušil, že to nebude tak jednoduché, protože na peníze od GŘ dohlížejí ti "nejlepší" a "nejzkušenější"... No dál, podpora našeho pana starosty mě ujistila, že mnou učiněné kroky při sestavování technické specifikace jsou akceptovány a plně mi důvěřuje. No a aby těch náhod nebylo málo, přišel s trochou do mlýna i pan ředitel elektráren Tušimice - Prunéřov skupiny ČEZ Otakar Tuček s možností podílet se na dofinancování nového vozu v částce 6 000 000,- Kč. Tímto jsem chtěl opravit některé názory o tom, že se nám to nakupuje, když nám dávají dary. Nová caska měla zelenou i bez těchto dvou finančních zdrojů a byla by hrazena plně z rozpočtu města. Podotýkám, že naše představa bylo přesně toto vozidlo ve stejné cenové relaci.

Specifikace vozidla

MB 1325 AF/4x4/ATEGO
Nástavba : Rosenbauer TLF 2500/200AT 2 Podvozek : navýšen na 14 t Motor: 180 kW/250 koní Kabina řidiče: Mercedes Benz Kabina mužstva: Rosenbauer vybavena integr. držáky dýchacích přístrojů Naviják: Ramsey RE 12000 - elektrický naviják 24 V, tažná síla 5 t, dálkové ovládání s kabelem Nástavba: stavebnicová hliníková technologie AT2 Rosenbauer Vodní cisterna: 2 500 l, polyetylen Pěnová cisterna: 200 l, polyetylen Čerpadlo: 4-stupňové kombinované NH30 Rosenbauer, ovládané řídícím systémem Rosenbauer Logic Control System (RLCS), výkon 2 400 l/min při 10 bar, 250 l/min při 40 bar Monitor vpředu: RM 8 E Rosenbauer elektricky dálkově ovládaný monitor z kabiny joystickem, monitor pro vodu/pěnu výkon 1 000 l/min při 10 bar, dostřik 42 m při plném proudu Osvětlovací stožár: pneumaticky vysouvací s 4 x 1 000 W / 220 V halogenovými světlomety Elektrocentrála: Rosenbauer RS14 výkon 14 kVA, 400/230 V, dálkový start z displaye čerpadla Osvětlení okolí vozidla: po 3 zářivkách vlevo a vpravo integrovaných v zaslepení nad prostorem pro posádku a nástavbou, 2 zářivky v zádi nástavby. Zapínání v kabině řidiče pro osvětlení pravé a levé strany odděleně, osvětlená střecha Oranžová výstražná světla: integrované v nástavbě vzadu nahoře jednořadové provedení v LED diodách, jako výstražné zařízení a návěstidlo pro odklon dopravy Technické údaje: celková délka 7 100 mm, celková výška 3 200 mm, celková šířka 2 500mm, celkové dovolené zatížení 14 000 kg

Na první části fotek je zachycen akt předání a požehnání našemu MB. Dále se plynule přešlo na ukázku výbavy a jejího rozložení. Závěrem jsem si dovolil pár obrázků toho, co se dá potkat na dvoře výrobce. Tyto fotky jsou pořízeny se souhlasem fa. Rosenbauer. Ta velká vrtule je do Dubaje pro tamní hasiče. A pokud si myslíte, že to mají na jemné foukání do tunelů, tak neé, prostě hochy z Dubaje nebaví tahat přetlakáč v ruce, tak to prostě prdnou před barák a jemně provedou přetlakovou ventilaci. Jak jsem koupil v překladu, tak prodávám. Kdo nevěří, má motiv na dovolenou a může to ověřit. No, a naše stará L101 to celé uzavírá.

Dovolte, abych zde poděkoval jmenovitě:

panu starostovi PaedDr. Jiřímu Kulhánkovi, panu řediteli Otakaru Tučkovi a Skupině ČEZ, panu starostovi Města Blovice Janu Poduškovi a panu tajemníkovi Jaroslavu Kýnovi, dodavatelské fa. DIK Consulting - zástupcům fa. Rosenbauer pro ČR - Ing. Jiřímu Kollarovi a Jaroslavu Salcerovi, dále panu Rychtrovi z GŘ HZS ČR (Formuláře RA nejsou tak jednoduchá záležitost hned na poprvé).

A zvláštní poděkování patří Zbyšku Zubrovi.

Všem jmenovaným děkujeme.
Hasiči města Kadaň
Apolen Martin vel. jednotky

Mercedes Benz VITO 115CDI /XL KBI 4x4
Mercedes Benz VITO 115CDI /XL KBI  4x4

Jedná se o Mercedes Benz VITO 115CDI /XL KBI 4x4. Vozidlo je určeno pčedevším k přepravě posádky na místo učení.

Základní TTD vozidla:
Výkon:110 kW - 150PS
Motor: Diesel - 2148 ccm
Celk. hmotnost: 2940 kg
Užitečná nosnost: 1.070 kg
Rozvor: 3200 mm
Posádka :1 + 4

Vozidlo je jako jediné v České republice osazeno rampou Xcess od firmy Tesla Holomný jejíž montáž provedla firma KEB-EGE.

CAS 25 L101 - PCV741
CAS 25 L101

Naše první výjezdové vozidlo předurčené k dopravním nehodám, požárům a jiným mimořádným událostem a záchranným akcím. Auto si s sebou vozí 2500 litrů vody a je vybaveno hadicemi, čtyřmi kombinovanými proudnicemi, čtyřmi dýchacími přístroji Meva, oběhovým čerpadlem Rossenbauer, plovoucím čerpadlem, přetlakovým ventilátorem Fanergy Rossenbauer, elektrocentrálou Honda a osvětlovacími stativy s halogeny, vyprošťovací technikou Lucas, vzduchovými vaky, navijákem, rozbrušovací pilou STIHL, motorovou pilou STIHL a záchranářskou motorovou pilou STIHL, zdravotním materiálem s kyslíkovým dýchacím přístrojem a záchrannými nosítky Ferno, záchrannými vesty a člunem, hasícími přístroji a ženijním nářadím.

CAS 25 RTHP - PCV742
CAS 25 RTHP

Vozidlo určené především k požárům lesů, travních porostů a déle trvajících zásahů s velkou spotřebou vody nebo v těžce dostupném terénu. Vozidlo vozí 3500 litrů vody a je vybaveno zdravotnickým materiálem, dvěmi dýchacími přístroji Meva, hadicemi a třemi kombinovanými proudnicemi, motorovou pilou STIHL a ženijním nářadím.

Škoda Felicia

Velitelské vozidlo. Je používáno také k dopravě osob na místo zásahu, školení a jiné akce. Je také využíváno k převozu drobného a zdravotnického materiálu na místo zásahu.

WebZdarma.cz

Created by Michal Petrek © 2008

odkazy: Auto inzerce  Inzerce zdarma  Tvorba www stránek  Web levně  Tvorba Webu

WebZdarma.cz